Педагог-психологтың педагогтарға кеңестері мен ұсыныстары

ыыыыыыыыыыыыыыыы

Педагог-психологтың педагогтарға кеңестері мен ұсыныстары

Болашақ түлектермен кәсіптік оқуды жалғастыру үшін арнайы оқу орнын таңдау және өзін-өзі анықтау бойынша кәсіптік бағдар беру жұмысын жалғастыру.
"Мамандықтар әлемінде"кәсіби кеңес беру.
Бітірушілерге нақты жағдайда мамандықты таңдауға көмектесу.
Күмәнданған оқушыларға ұсынылатын мамандықтардың мүмкіндіктері мен перспективаларын түсіндіру.
Болуын қадағалау – таңдалған мамандыққа медициналық қарсы көрсетілімдердің болмауы.
Түлектердің таңдаған училищеге түсу мүмкіндігін анықтау.
Тәрбиеленушілерді еңбек нарығының талаптарымен таныстыру.
Түлектерді жұмыспен қамту орталығы арқылы жазғы кезеңге жұмысқа орналастыру.
Білім беру процесін тұлғалық дамудың түрлі жағдайларына бейімделген және шығармашылық және кәсіби өзін-өзі дамыту үшін қажетті кеңістік жасайтын икемді жүйе ретінде ұйымдастыру.
Жасөспірімдердің өз болашағын анықтау үшін түрлі мамандықтар мен мамандықтармен танысу.
Оларды қайта бағдарлау мақсатында нақты мүмкіндіктерді ескермей болашақ мамандықты таңдаған оқушыларға педагогикалық және психологиялық әсер ету жүйесін анықтау.
Оқушының әр мамандық туралы білімі мен түсінігін өзектендіру, жасөспірімдердің қабілеттері мен мүмкіндіктерінің адамға мамандық ұсынатын талаптарға сәйкестігін анықтау.
Тәрбиеленушілермен әр мамандықтың маңызы мен қажеттілігін, еңбек жағдайы мен еңбекақысын, кәсіби өсу перспективасын, жеке тұлға мамандығына қойылатын талаптарды, оқушының тұлғалық ерекшеліктерінің осы талаптарға сәйкестігін талқылау.
Өзі туралы, кәсіби еңбек әлемі туралы білім алуды қамтитын арнайы ұйым және қызмет есебінен оқушылардың кәсіптік өзін-өзі анықтау процесін жандандыру.
Оқушылардың қазіргі әлеуметтік-экономикалық жағдайларда кәсіби бейімделуге қабілетін дамыту.
Оқушының өз-өзіне деген оң көзқарасын қалыптастыру, олардың өз даралығын сезінуі, болашақ кәсіптегі өзін-өзі жүзеге асыруға қатысты өз күштеріне деген сенімділік сезімін қалыптастыру.
Оқушыларды кәсіби қызметтің ерекшелігімен және нарықтық қатынастар мен кадрлардың бәсекелестігі жағдайында еңбекті ұйымдастырудың жаңа формаларымен таныстыру.
Оқушыларға олардың қызығушылығын, бейімділігі мен қабілеттерін кәсіби қызмет талаптарына сәйкес келтіруге көмек көрсету.
Кәсіби білімді кеңейту. Кәсіби қызығушылықты дамыту.

Жаңартылған күні: 13.05.2020 03:03
Құрылған күні: 13.05.2020 03:03