I. Бөлім.
1. 01.09 .2023 ж. бойынша « Жұлдыз »шағын орталығының паспорты
1.2. Өткен оқу жылындағы аналитикалық есеп
II . Бөлім. Педагогикалық іскерлік біліктілігін, кәсіби, теориялық және әдістемелік деңгейін жоғарлату.
2.1. Ақпараттық-аналитикалық қамтамасыз ету.
2.2. Құқықтық сауаттылықты арттыру.
2.3. Іскерлік біліктілікті арттыру.
2.4. Педагогтардың іскерлік біліктілігін арттырудың ұзақ мерзімді жоспары.
2.5. Педагогикалық құраммен жұмыс формалары
2.5.1. Шағын орталықтың әдістемелік мәселесі (мақсаты, міндеттері).
2.5.2. Әдістемелік кеңестер.
2.5.3. Әдістемелік кабинетті ұйымдастыру және жүргізу.
2.5.4. «Тіл туралы» Заңды іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары.
2.5.5. Жас мұғалім мектебі
2.5.6. Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарындағы инновациялық қызмет,
2.5.7.Педагогикалық тәжірибені зерттеу, қорыту және тарату.
2.5.8. Аттестаттауға дайындау, аттестаттау бойынша ұсынымдарды орындау.
2.5.9. Өзін-өзі жетілдіру жұмысы.
2.5.10. Мектеппен сабақтастық.
2.5.11. Кеңес беру.
III. Бөлім. «Рухани жаңғыру» бағдарламасын іске асыру бойынша жоспар
IV. Бөлім. Балалардың және қызметкерлердің денсаулығын сақтау және нығайту бойынша жұмыс.
4 .1. Жоспарды іске асыру бойынша №1қосымша .
4 .2. Дене шынықтыру-сауықтыру іс-шараларының кесте жоспары.
4 .3. Жол-көлік оқиғаларының алдын алу.
4 .4. Төтенше жағдай бойынша іс-шаралар жүргізу.
V. Бөлім. Оқу-тәрбие жұмысына бақылау және басшылық.
VI. Бөлім. Жоба және үйірме іс-шаралары.
VII. Бөлім. Ата-аналармен жұмыс.
7.1. Ата-аналар комитетінің жұмыс жоспары.
VIII. Балалармен жаппай іс-шаралар.
IX. Бөлім. Өндірістік кеңестер.
I бөлім.
ТӨЛҚҰЖАТ
|
Пайдалануға енгізілген мерзімі: |
2005 жыл |
|
Жобаның қуаты: |
35 бала
|
|
Оқу тілі: |
Орыс
|
|
Оқу профилі: |
Мектепке дейінгі тәрбие және оқыту
|
|
Ауысым саны: |
1
|
|
Материалдық - техникалық база:
|
ғимараттар саны –1; қабаттар саны - 1 ; жалпы ауданы - 524,2 шаршы метр; жылыту жүйесі - автономды сумен жабдықтау - орталықтандырылған Акт залы, медициналық кабинет /оқшаулағыш, әдістемелік бөлме, топтық және жатын бөлме, кір жуатын бөлме, ас блогы, қойма. |
|
Оқу - тәрбие процесі: |
2023-2024 оқу жылының басынан әр түрлі жастағы 2 топ жұмыс істейді. Балалардың саны - 35. Жас аралығы 1 жастан 5 жасқа дейін.Санитарлық талаптар мен жұмыс алгоритмі жүзеге асырылуда. Зарарсыздандырғыштар - 1 дана, бактерицидтік шамдар - 4 дана, дезинфекциялаушы ерітінділер, дезинфекциялық төсеніштер, антисептиктер, маскалар және қолғаптар қажетті мөлшерде бар.
|
|
|
|
|
Кадрлар құрамы: |
|
|
Жалпы білім беру қоры бойынша қолдау алатын білім алушылар саны |
- |
|
Проблемалық мәселелер (күрделі шығында)
|
- |
|
|
|
2.1. Ақпараттық-аналитикалық қамтамасыз ету
Мақсаты: Еңбекті ұтымды етуге ықпал ететін ақпараттық қамтамасыз ету жүйесін құру.
|
блок бөлімі |
жауапты |
мерзімі |
|
1 |
Кадрлармен жұмыс жөніндегі нормативтік құжаттар |
директор, әдіскер |
жаңартылуына байланысты |
|
2 |
Штаттық кесте |
директор |
қыркүйек |
|
3 |
0-ден 7 жасқа дейінгі есептерді жеткізу |
директор, әдіскер |
қыркүйек |
|
4 |
Біліктілікті арттыру |
директор, әдіскер |
жыл бойы |
|
5 |
Ішкі еңбек ережелері, лауазымдық міндеттер |
директор |
қажет болған жағдайда |
|
6 |
Жас мамандармен жұмыс (іс-шаралар жоспары) |
әдіскер |
қыркүйек |
|
7 |
Демалыс кестесі |
директор |
қаңтар |
|
8 |
Интернет сайт, интернет –ресурсы (Instagram, facebook, одноклассники) |
әдіскер |
жыл бойы |
|
9 |
Жаңадан келген балалардың ата-аналарымен келісімшарттар жасасу. |
директор әдіскер |
жыл бойы |
2.2.Құқықтық сауаттылықты арттыру
№ |
мазмұны |
мерзімі |
жауапты
|
1 |
Қазақстандағы мектепке дейінгі ұйымдардың қызметін қамтамасыз ететін нормативтік құжаттарды зерттеу: - Мектепке дейінгі тәрбие мен оқытудың мемлекеттік жалпыға міндетті стандарты (Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің 2022 жылғы 03 тамыздағы № 348 бұйрығы) - мектепке дейінгі тәрбие мен оқытудың типтік оқу бағдарлама - мектепке дейінгі ұйымдар қызметінің типтік ережелері ( 2022 жылғы 31 тамыздағы № 385 - 2022 жылғы 09 қыркүйектегі № 394 Қазақстан Республикасының мектепке дейінгі тәрбие мен оқытудың типтік оқу жоспары - Мектепке дейінгі білім беру саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсету ережелері (Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің 2020 жылғы 19 маусымдағы № 254 бұйрығы) - Мектепке дейінгі ұйымдарға білім беру қызметін ұсынуға арналған типтік келісім-шарт (Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің 2020 жылғы 15 сәуірдегі № 143 бұйрығы) |
үнемі |
педагогикалық ұжым |
2 |
Жазылым басылымдарынан, интернет ресурстарынан және т.б. мақалаларды оқу. |
жыл бойы |
педагогикалық ұжым |
3 |
Өзін-өзі жетілдіру бойынша жұмыс |
жыл бойы |
педагогикалық ұжым |
2.3. Соңғы 3 жылда іскерлік біліктілікті көтеру
Аты-жөні |
қызмет |
курс тақырыптары |
өткізілу орны |
Қай жылы |
Богенбаева А.М. |
әдіскер |
Мектепке дейінгі білім беруді жаңарту жағдайындағы әдістемелік жұмыстың ұйымдастырушылық-педагогикалық аспектілері |
« Өрлеу » ұлттық біліктілікті арттыру орталығы |
2020 |
Кравченко Е.А. |
музыка жетекшісі |
Музыка мұғалімінің кәсіби құзыреттілігін дамыту |
« Өрлеу» ұлттық біліктілікті арттыру орталығы |
2022 |
Миронова Е.А. |
мектепалды даярлық сынып тәрбиешісі |
Мектепке дейінгі ұйым педагогының ойын құзыреттілігін дамыту |
« Өрлеу» ұлттық біліктілікті арттыру орталығы |
2022 |
Костылева Л.В. |
тәрбиеші |
Мектепке дейінгі ұйым педагогының ойын құзыреттілігін дамыту |
« Өрлеу» ұлттық біліктілікті арттыру орталығы |
2023 |
Костылева Л.В. |
тәрбиеші |
Ерте даму белгілері |
Педагогикалық шеберлік орталығы Көкшетау қаласы |
2023 |
Светличная Т.А.
|
тәрбиеші |
Ерте даму белгілері |
Педагогикалық шеберлік орталығы Көкшетау қаласы |
2023 |
Богенбаева А.М. |
әдіскер |
Ерте даму белгілері |
Педагогикалық шеберлік орталығы Көкшетау қаласы |
2023 |
Ергазиева А.О. |
мектепалды даярлық сынып тәрбиешісі |
Ерте даму белгілері |
Педагогикалық шеберлік орталығы Көкшетау қаласы |
|
2.4. Педагогикалық қызметкерлердің іскери біліктілігін жетілдіру бойынша перспективтік жоспар
№ |
Аты -жөні |
санат |
курстарды өтті (қай жылы) |
өтеді (қай жылы) |
ескерту |
1 |
Богенбаева А.М. |
педагог - модератор |
2020, 2023 |
2025-2026 |
|
2 |
Светличная Т.А. |
2 |
2023 |
2025-2026 |
|
3 |
Костылева Л.В. |
педагог-эксперт |
2023 |
2025-2026 |
|
4 |
Кравченко Е.А. |
- |
2022 |
2024-2025 |
|
5 |
Ергазиева А.О. |
- |
2023 |
2025-2026 |
|
2.5. Педагогикалық кадрлармен жұмыс формалары.
2.5.1. Білім беру үдерісіне инновациялық технологияларды енгізу арқылы әрбір баланың жеке дамуына жағдай жасай отырып, сапалы және қолжетімді білім алу құқығын жүзеге асыру» әдістемелік мәселесі
Балабақшаның миссиясын айқындайтын құндылық басымдықтары:
- балабақша тәрбиеленушілерінің денсаулығы: «Дені сау бала - табысты бала»;
- дамытушылық іс-әрекеттер (ойын, танымдық, зерттеушілік, шығармашылық);
- қарым-қатынас даму мен әлеуметтенудің формасы мен құралы ретінде;
- әлеуметтік-мәдени және жалпыадамзаттық құндылықтармен таныстыру;
- мектеп жасына дейінгі баламен толыққанды өмір сүру - эмоционалды әл-ауқат атмосферасын құру;
- білім беру кеңістігінің бірлігін сақтау, отбасымен, мектеппен ынтымақтастық
Педагогтар жұмысының негізгі принциптері:
Мақсаты:
« Мемлекеттік білім беру стандартының талаптарына сәйкес мектепке дейінгі білім беру қызметінің сапасын арттыру және білім беру бағдарламасын іске асыру үшін оңтайлы жағдайлар жасау»
Міндеттер:
- дене шынықтыру жаттығуларының барлық түрлері арқылы мектеп жасына дейінгі балалардың денсаулығын сақтау және нығайту, шағын орталық пен отбасының бірлескен жұмысын ұйымдастыру;
- әрбір баланың жеке қабілеті мен қажеттіліктерін ескере отырып, қолайлы, дамып келе жатқан, қауіпсіз білім беру, оның ішінде инклюзивті орта құру;
- Отанға, ана тілге, ұлттық дәстүр мен жалпыадамзаттық құндылықтарға негізделген ұлттық болмыс негіздеріне, азаматтық пен патриотизмге тәрбиелеу;
- жаңа технологиялар енгізу арқылы білім беру мазмұнын жаңарту: ТРИЗ, ақпараттық және коммуникациялық технологиялар, ойын, квест технологияларды және басқалар;
- әр түрлі іс-әрекетте баланың өзін-өзі дамытуына және өзін-өзі жүзеге асыруына жағдай жасайтын дамытушы білім беру ортасын құру;
- мектеп жасына дейінгі балалардың әр түрлі бағытта үйлесімді сөйлеуін дамыту;
- мектеп жасына дейінгі балаларда табиғатқа деген құрмет сезімін, туған жерге деген сүйіспеншілігін, әр түрлі ұлт өкілдерінің дәстүрлері мен әдет-ғұрыптарын құрметтеуді қалыптастыру мақсатында экологиялық мәдениеттің негіздерін қалыптастыру бойынша жұмысты жетілдіру.
2.5.2. Әдістемелік кеңестер
1 - отырыс
Тақырыбы: «Оқу жылының басталуы – шағын орталық өміріндегі жаңа кезеңнің басы. Біз талқылап жатырмыз. Талдаймыз. Біз болашаққа жоспар жасаймыз» (нұсқаулық)
Мақсаты: Жаңа оқу жылына мекеменің қызмет жоспарын қабылдау және бекіту.
Сабақтың түрі: «Дөңгелек үстел»
№ |
мазмұны |
мерзімі |
жауапты |
1 |
Тренинг: «Сәлемдесу». Шар әдісі. Мақсаты: Алдағы іс-шаралардан педагогтердің күтулері мен қорқыныштарын анықтау |
тамыз |
әдіскер |
2 |
2023 -2024 оқу жылындағы әдіс-тәсілдер алаңымен танысу. Жұмыс жоспарын бекіту. |
директор, әдіскер |
|
3 |
Нормативтік-құқықтық құжаттарды зерттеу: МЖМБС, оқу жоспары, ТОЖ, ИӘХ. |
жас мамандар |
|
4 |
Сөз сөйлеу: «Мектепке дейінгі ұйымдардағы оқу-тәрбие процесін ұйымдастырудың ерекшеліктері» (2023-2024 оқу жылындағы нұсқау – әдістемелік хатты зерттеу) |
әдіскер |
|
5 |
Тақырыптық бақылау қорытындысы: «Жаңа оқу жылына дайындық» |
|
әдіскер |
6 |
Сауалнама |
|
әдіскер |
7 |
Жұмыс оқу жоспарын, ұйымдастырылған іс-шаралардың жоспарын, перспективалық жоспарын, үйірмелердің кестелерін, балалар тізімін бекіту |
|
директор, әдіскер |
8 |
«Педагогтің өзін-өзі тәрбиелеуі» тексеру парағы |
|
әдіскер |
2 - отырыс
Тақырыбы: «Инновациялық қызмет мұғалімнің кәсіби құзыреттілігін қалыптастыру шарты ретінде»
Мақсаты: Мұғалімдердің заманауи білім беру технологиялары туралы білімдерін жүйелеу.
Іс-шара түрі: шеберлік сабағы
№ |
мазмұны |
мерзімі |
жауапты |
1 |
Сөйлеу: «Мектепке дейінгі ұйымда оқу-тәрбие процесін ұйымдастырудың жоғары сапасын қамтамасыз ету үшін инновациялық технологияларды енгізу» |
қараша |
әдіскер |
2 |
Жұмыс тәжірибесінен сөз сөйлеу: «Балалармен жұмыс істеуде инновациялық технологияларды қолдану» |
барлық топтардың тәрбиешілері, мектепалды даярлық сынып тәрбиешілері |
|
3 |
Ойын: «Балалармен жұмыс жасаудағы нейроойындар»
|
әдіскер |
|
4 |
Мастер-класс: «Друдлы – мектеп жасына дейінгі балалардың қиялын және шығармашылығын дамыту тәсілі ретінде»
|
әдіскер |
|
5 |
Педагогтерге арналған ұсыныстар |
әдіскер |
3 – отырыс
Тақырыбы: «Сөйлеуді дамыту: мәселелер, шешу жолдары»
Мақсаты: Қазіргі заманғы технологиялардың ерекшеліктері мен мектеп жасына дейінгі балалардың сөйлеу тілін дамыту жұмыстарының әдістері туралы педагогтардың білімдерін жүйелеу.
Сабақтың түрі: практикум
№ |
мазмұны |
мерзімі |
жауапты |
1 |
Семинар: «Мектепке дейінгі білім берудің мемлекеттік білім беру стандартын енгізу жағдайында балалардың сөйлеуін дамытудың заманауи технологиялары» |
ақпан |
әдіскер |
2 |
Тренинг: «Біз бір командамыз» |
әдіскер |
|
3 |
Жұмыс тәжірибесінен сөз сөйлеу: «Мнемотехниканы қолдану арқылы мектеп жасына дейінгі балалардың коммуникативті дағдыларын дамыту» |
ересек аралас жас тобындағы тәрбиешілері Светличная Т.А. Фризин Е.П. |
|
4 |
Жұмыс тәжірибесінен сөйлеу: «Мектеп жасына дейінгі әртүрлі іс-әрекеттердегі балалардың сөйлеуін дамыту» |
|
кіші аралас жас тобындағы тәрбиешілері Костылева Л.В. Шәпи А.У. |
5 |
Жұмыс тәжірибесінен баяндама: «Үйлесімді сөйлеуге үйретудің заманауи әдістері мен тәсілдері» |
|
мектепалды даярлық сынып тәрбиешілері Миронова Е.А. Ергазиева А.О. |
4 - отырыс
Тақырыбы: Қорытындылау .
Іс-әрекет түрі: семинар
№ |
мазмұны |
мерзімі |
жауапты |
1 |
Мектепке дейінгі балалар үлгерімінің мониторингі |
мамыр |
барлық топтардың тәрбиешілері, мектепалды даярлық сынып тәрбиешілері, әдіскер |
2 |
Өзін-өзі талдау (өзін-өзі тәрбиелеу туралы есеп) |
барлық топтардың тәрбиешілері, мектепалды даярлық сынып тәрбиешілері |
|
3 |
Шағын орталықта жазғы сауықтыру жұмысының жоспарын құру және бекіту. |
педагогикалық ұжым |
|
4 |
Сауалнама: "Педагогтердің табыстылығын өзіндік талдау" |
барлық топтардың тәрбиешілері, мектепалды даярлық сынып тәрбиешілері |
|
5 |
2023-2024 оқу жылы бойынша әдістемелік жұмыстың аналитикалық есебі |
|
әдіскер |
2.5.3. Әдістемелік кабинеттің ұйымдастырылуы және мазмұны
№ |
жұмыс бағыты |
мерзімі |
жауапты |
1 |
Педагогикалық процесті жабдықтау |
үнемі |
әдіскер
|
2 |
Көрмелерді ұйымдастыру |
жыл бойы |
әдіскер |
3 |
Озық педагогикалық тәжірбиені зерттеу және тарату |
жыл бойы |
әдіскер
|
4 |
Мектепке дейінгі мекемелер арасында АӘБ жұмысына педагогтердің белсенді қатысуы |
жыл бойы |
педагогикалық ұжым |
5 |
Біліктілікті арттыру курстары арқылы педагогикалық шеберлікті арттыру |
үнемі |
педагогикалық ұжым |
6 |
Ата-аналарға арналған көрнекі ақпараттық материалды таңдау және рәсімдеу |
жыл бойы |
әдіскер
|
7 |
Бағдарламаларды сәтті жүзеге асыру үшін әдістемелік кабинет пен топтарды көрнекі дидактикалық және оқу құралдарымен жабдықтау |
жыл бойы |
әдіскер директор |
8 |
Әдістемелік жұмыс құжаттамасы |
жыл бойы |
әдіскер |
10 |
Педагогтардың кәсіби құзыреттілігін арттыруға бағытталған білім беру және білім беру бағдарламаларын зерттеу және жүзеге асыру |
үнемі |
әдіскер тәрбиешілер |
2.5.4. «Тіл туралы» Заңды іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары
№ |
шаралар |
мерзімі |
жауапты |
1. |
Балаларға Үлгілік оқу жоспарында белгіленген сөздік минимумын меңгерту, оқушылардың екі тілде үйлесімді сөйлеуін дамыту, сонымен қатар оларды қазақ халқының мәдениетімен, салт-дәстүрлерімен, әдет-ғұрыптарымен таныстыру, белсенді сөздік қорын байыту, сөздік нормаларын, сөздік қорын меңгерту. |
жыл бойы |
барлық педагогтар |
2 |
Қазақ тіліндегі жазылым басылымдарының мақалаларын зерттеу және талқылау |
жүйелі түрде |
барлық педагогтар |
3 |
Топ бөлмелері құжаттарын екі тілде рәсімдеу |
жыл бойы |
барлық педагогтар |
4 |
Қазақстан Республикасының ұлттық мерекелеріне арналған ертеңгіліктер мен ашық сабақтар өткізуді бақылау |
жыл бойы |
директор әдіскер |
5 |
«Тіл туралы» Заңды іске асыру жөніндегі іс-шаралардың орындалуын бақылау |
жыл бойы |
директор әдіскер |
2.5.5.«Жас педагог мектебі»
Мақсаты: мұғалімдердің педагогикалық іс-әрекетке қажетті практикалық дағдыларды өзін-өзі жүзеге асыруына және меңгеруіне жағдай жасау.
Міндеттер:
мерзімі |
тақырыбы |
жауаптылар |
қыркүйек |
Директормен, әдіскермен жеке сұхбат. Практикалық оқу іс-әрекетінде қиындықтары бар жас педагогтерге тәлімгерлік ұйымдастыру. Мұғалім – жас мамандардың тәлімгер анықтамасы. Педагогтерге кеңес беру тақырыбы: - «Мектепке дейінгі білім берудің МЖМБС оқимыз». - мектеп жасына дейінгі балалардың мектепке дейінгі мекемеге бейімделуі. - Педагогтардың сұранысы бойынша жеке кеңес беру |
директор әдіскер |
қазан |
Өздігінен білім алу үшін тақырып таңдау. Өзін-өзі тәрбиелеу тақырыбы бойынша жұмыс жоспарын құруға көмектесу. Өздігінен білім алу үшін жаңа әдістемелік әдебиеттерді таңдауға көмектесу. Мұғалімдерге кеңес беру тақырыбы: - «Ата-аналармен қарым-қатынас». - Жас мұғалімдерге ата-аналармен қарым-қатынас туралы жадынама Оқу іс-әрекетін жоспарлауды бақылау. |
әдіскер
тәрбиешілер – тәлімгерлер
әдіскер |
қараша |
Дөңгелек үстел тақырыбы: «Топ оқушыларының бағдарламалық материалды меңгеру деңгейін анықтау үшін педагогикалық мониторингті ұйымдастыру. Педагогикалық мониторингке құжаттарды дайындау» Тақырып бойынша мұғалімдерге кеңес беру: - «Жобалық әрекет дегеніміз не?» - Мектеп жасына дейінгі балалармен жұмыс жасау жобаларын әзірлеу және дайындау (тақырып бойынша). |
әдіскер
тәрбиешілер – тәлімгерлер
әдіскер |
желтоқсан |
Тәжірибелі педагогтардың ұйымдастырылған іс-әрекетіне жас мамандардың баруын ұйымдастыру. «Балалармен рөлдік ойын ұйымдастырудың ерекшеліктері» тақырыбы бойынша педагогтарға кеңес беру. «Пьесалық-драматизацияны ұйымдастыру және басқару». «Балабақша және отбасы – серіктестер мен достар» (ата-аналармен өзара қарым-қатынас формалары, жаңа жылдық мерекелерге дайындық) Маман мен тәрбиешінің өзара әрекеті. |
әдіскер
тәрбиешілер – тәлімгерлер
|
қаңтар |
Тәжірибелі педагогикалық іс-шараларына жас педагогтардың баруын ұйымдастыру. «Қатені тап» тренингі (оқу іс-әрекетінің әртүрлі түрлерін дайындау мен ұйымдастыруды талдау қабілетін дамыту) «Мұғалімдер мен ата-аналардың өзара әрекет формалары, әдістері және тәсілдері» тақырыбы бойынша ұсыныстар. Ата-аналармен жұмысты ұйымдастыруды жоспарлауды бақылау Диагностика. Аралық мониторинг жүргізудегі қиындықтарды анықтау. |
әдіскер тәрбиешілер – тәлімгерлер
әдіскер |
ақпан |
Жас мамандарға педагогикалық іс-шаралардың тәлімгерлері – оқытушылардың баруын ұйымдастыру. Балалармен тәрбие жұмысын жоспарлау бойынша жеке консультациялар. Жас мұғалімдердің педагогикалық іс-шараларының конспектісін жасау. |
әдіскер
тәрбиешілер – тәлімгерлер
|
наурыз |
Педагогтарға кеңес: «Мектепке дейінгі тәрбиеде балалардың қозғалыс белсенділігін ұйымдастыру». «МЖМБС жағдайында мектеп жасына дейінгі балалардың физикалық дамуы». Сұраныс бойынша жеке консультация |
тәрбиешілер – тәлімгерлер
әдіскер |
сәуір |
Жас мұғалімдердің іске асырылып жатқан бағдарлама бойынша білімін анықтау үшін тестілеу. Өзін-өзі тәрбиелеу тақырыптары бойынша жас мамандардың баяндамалары. |
әдіскер тәрбиешілер – тәлімгерлер
|
мамыр |
Мұғалім-тәлімгерлердің есептері. «Жазғы сауықтыру кезеңіндегі оқу-тәрбие жұмыстарын жоспарлау, серуендеу жабдықтары» тақырыбы бойынша кеңес беру. Сұраныс бойынша жеке консультация. |
әдіскер тәрбиешілер – тәлімгерлер
|
Жас педагогтардың қызметін әдістемелік қамтамасыз ету
№ |
сұрақтар |
мерзімі |
зерттеу және талдау нысаны |
жауапты |
1 |
Тәрбие процесін жоспарлау |
жыл бойы |
жоспарлау бойынша кеңес |
әдіскер |
2 |
Ұйымдастырылған қызметіне қатысу |
жыл бойы |
педагогтың іс-әрекетін зерттеу картасы |
әдіскер |
3 |
Тәлімгерлік (өзара бару, жеке кеңес беру) |
жыл бойы |
тәлімгермен әңгіме |
әдіскер |
4 |
Ата-аналармен жұмыс |
жылына 1 рет |
ата-аналармен өзара қозғалыс бойынша құжаттаманы талдау, ата-аналар жиналысына баруды талдау |
әдіскер |
5 |
Педагогикалық құжаттама |
жыл бойы |
құжаттаманы талдау |
әдіскер |
6 |
Кәсіби қызмет |
жыл бойы |
байқауларға, көрмелерге қатысуы |
әдіскер
|
2.5.6. Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарындағы инновациялық қызмет
Мақсаты: инновациялық технологиялар мен әдістерді енгізу негізінде педагогикалық процесті құру
|
әдістің атауы (технология) |
1 |
Денсаулық сақтау технологиялары |
2 |
Ойын технологиясы |
3 |
ТРИЗ технологиясы |
4 |
Ақпараттық - коммуникациялық технологиялар |
5 |
Мнемоникалық әдіс (пиктограммалар , кестелер, диаграммалар және т.б.) |
6 |
Селевон технологиясы |
7 |
Жобалау қызметінің технологиясы |
8 |
Зерттеу технологиясы |
9 |
Step-by-step технологиясы (элементтері) |
10 |
Құм терапиясы |
11 |
Дәстүрлі емес кескіндеме техникасы |
12 |
Тренинг технологиясы |
13 |
Мария Монтессори технологиясы (элементтер). |
14 |
Ертегі терапиясы (үстел театры, саусақ театры, фланелеграф) |
15 |
Пластилинография |
16 |
В.В. Воскобовичтың, Б.П. Никитиның технологиясы |
17 |
Нейроойындар |
2.5.7. Педагогикалық тәжірибені зерттеу, қорыту және тарату
Мақсаты: педагогикалық материалдарды мақсатты түрде жинақтау, педагогикалық процесті жетілдіру, мұғалімдердің педагогикалық шеберліктерін арттыру.
№ |
жұмыс тәжірибесінің тақырыбы |
формасы
|
мерзімі
|
жауапты
|
Біз жұмыс тәжірибесін зерттейміз:
|
||||
1
|
1. Заманауи оқу процесін ұйымдастырудың цифрлық ресурстары
|
Интернет-ресурс, басқа педагогтардың тәжірибесі және т.б.
|
жыл бойы
|
барлық топтардың тәрбиешілері, мектепалды даярлық сынып тәрбиешілері |
Тәжірибені жинақтау: |
||||
1 |
«Ұйымдастырылған іс-әрекеттер кезінде және сағаттан кейін әртүрлі ойын түрлерін қолдану» |
презентациялар буклеттер |
мамыр |
барлық топтардың тәрбиешілері, мектепалды даярлық сынып тәрбиешілері |
Біз жұмыс тәжірибесімен бөлісеміз: |
||||
1 |
Мектепке дейінгі мекемелер арасында аудандық әдістемелік бірлестіктердегі педагогтардың озық педагогикалық тәжірибесін тарату
|
сөз сөйлеу сынып сағаттар |
жыл бойы |
педагогикалық ұжым |
2.5.8.Аттестацияға дайындық, аттестациялық нұсқаулықтың орындалуы
№ |
Іс-шаралар |
мерзімі |
жауапты |
1 |
Педагогикалық құрамды аттестациялаудың негізгі міндеттерімен таныстыру: ü Педагогикалық шеберлікті мақсатты түрде жетілдіру. ü Педагогтарды аттестация ережелерімен таныстыру
|
қажет болған жағдайда |
директор, әдіскер |
2 |
Педагогтардың портфолиосын жасауға көмектесу
|
қажет болған жағдайда |
әдіскер |
3 |
Кәсіби және жеке мәселелерді шешуге көмектесу |
үнемі |
әдіскер |
4 |
Нұсқаулықтар |
жыл бойы |
директор әдіскер |
5 |
Біліктілікті арттыру курстары |
қажет болған жағдайда |
барлық педагтар |
6 |
Өзара сабаққа қатысу |
айына бір рет |
тәрбиешілер |
7 |
Оқу іс-әрекетін өзіндік талдау |
мамыр |
тәрбиешілер, қазақ тілі оқытушы |
2.5.9. Өзін-өзі жетілдіру жұмысы
№ |
Т.А.Ә. |
өзін-өзі жетілдіру тақырыбы |
күтілетін нәтиже |
1 |
Богенбаева А.М. |
Білім беру процесін жетілдіру мақсатында педагогикалық ұжымның шығармашылық әлеуетін дамыту
Мектеп жасына дейінгі балалармен жұмыстағы нейроойындар |
Педагогтердің әлеуетін табысты дамыту үшін жағдай жасау
Танымдық белсенділігін, шығармашылық қабілетін арттыру, ойлау қабілетін дамыту, т.б. |
2 |
Светличная Т.А. |
Инновациялық технологияларды қолдана отырып, мектеп жасына дейінгі балалармен жұмыс барысында ойын әрекеттері |
Ойын арқылы балалардың білімі мен зеректігін дамыту |
3 |
Костылева Л.В. |
Әртүрлі жас топтарындағы балалардың қолының ұсақ моторикасын дамыту стратегиясын жасау |
Әртүрлі формаларды, әдістер мен әдістерді қолдану арқылы балалардың қолының ұсақ моторикасын дамыту |
4 |
Кравченко Е.А. |
Мектеп жасына дейінгі балалардың музыкалық қабілеттерін би және вокалдық іс-әрекеттер арқылы дамыту |
Музыкаға , биге эмоционалды-құндылық қатынасты дамыту |
5 |
Пронина А.В. |
Мектеп жасына дейінгі балалардың сыныптан тыс жұмыста шығармашылық қабілеттерін дамыту |
Мектеп жасына дейінгі балалардың би арқылы хореографиялық өнерге деген қызығушылығын ояту |
6 |
Фризин Е.П. |
Кіші жас дейінгі балалардың ойын әрекетінің ең жақсы дамуы |
Ойын арқылы балалардың білімі мен зеректігін дамыту |
7 |
Шәпи А.У. |
Мектепке дейінгі жастағы балалардың сөйлеуін дамыту құралы ретінде қолдың ұсақ моторикасын дамыту |
Мектепке дейінгі жастағы балалардың сөйлеуін дамыту құралы ретінде қолдың ұсақ моторикасын дамытудағы кәсіби құзыреттілігін арттыру. |
8 |
Миронова Е.А. |
Балаларды халық мерекелерімен, отбасылық дәстүрлермен, әдет-ғұрыптармен таныстыру |
Мектеп жасына дейінгі балалардың халықтық мерекелерге, отбасылық дәстүрлерге деген қызығушылығын ояту |
9 |
Ергазиева А.О. |
Мектепке дейінгі балаларға мемлекеттік тілді оқытудың іс-тәжірибесі |
Мемлекеттік тілді меңгерту, сөздік қорын байыту |
2.5.10. Мектеппен сабақтастық
Мақсаты:шағын орталық пен мектептегі мұғалімдер мен балалардың өзара әрекетін ұйымдастыруға қойылатын талаптардың бірлігін анықтау.
№ |
іс-шаралар |
уақыты |
жауапты |
1 |
1 қыркүйекке арналған сап түзеуге бару |
1 қыркүйек |
әдіскер, мектепалды даярлық сынып тәрбиешілері |
2 |
Бастауыш сынып апталығына қатысу |
қараша |
мектепалды даярлық сынып тәрбиешілері |
3 |
Мектептегі іс-шараларға, жарыстарға қатысу |
жыл бойы |
мектепалды даярлық сынып тәрбиешілері |
4 |
Өткізген шараларға (ертеңгіліктер, іс-шаралар) бастауыш сынып мұғалімдерінің қатысуы |
жыл бойы |
бастауыш сынып мұғалімдері |
5 |
Мектепке экскурсиялар мен мақсатты серуендер, мектеп ғимаратымен танысу (спорт алаңы, сынып бөлмелері, кітапхана, асхана). |
қыркүйек, мамыр |
тәрбиешілер, бастауыш сынып мұғалімдері |
6 |
Патронаттық жұмыс. Балабақша аумағында күзгі және көктемгі сенбіліктерге мектеп оқушыларының қатысуы. Қыс мезгілінде абаттандыруға мектеп оқушыларының қатысуы. Ертеңгіліктер өткізуге мектеп оқушыларының қатысуы. Бірлескен ойын-сауық (спорттық шаралар). Мектеп жасына дейінгі балаларға кітапты жөндеуге көмек көрсету.
|
жыл бойы |
тәрбиешілер, бастауыш сынып мұғалімдері |
7 |
Болашақ мұғалімнің қатысуымен өтетін ата-аналар жиналысы «Мектеп табалдырығында» |
мамыр |
1-сынып мұғалімі, педагогикалық ұжым |
8 |
Мектепке дайындықты анықтау үшін мектеп психологының мектеп жасына дейінгі балалармен сұхбаты. |
сәуір-мамыр |
тәрбиешілер, бастауыш сынып мұғалімдері, мектеп психологы |
2.5.11. Кеңестер
№ |
тақырыптары |
санаты |
мерзімі |
жауапты |
1 |
Мектепке дейінгі білім беру мекемесінде танымдық-практикалық (эксперименттік) іс-әрекетті ұйымдастыру. Баланы мектепке дейінгі мекемеге бейімдеу бойынша ата-аналарға ұсыныстар |
тәрбиешілер
ата-аналар |
қыркүйек |
әдіскер
әдіскер |
2 |
Вирустық инфекциялардың алдын алу шаралары Мектеп жасына дейінгі балалардың шығармашылық, зерттеушілік әрекетін дамыту |
ата-аналар
тәрбиешілер
|
қазан |
медбике
әдіскер |
3 |
Мектеп жасына дейінгі балаларды адамгершілікке тәрбиелеудегі көркем әдебиет |
ата-аналар |
қараша |
әдіскер |
4 |
Қауіпсіз Жаңа жыл
Отбасылық жағдайда балаңыздың денсаулығын қалай жақсартуға болады?
|
тәрбиешілер
ата-аналар |
желтоқсан |
әдіскер
|
5 |
Мектеп жасына дейінгі балаларда мәдени-гигиеналық дағдыларды тәрбиелеу
|
тәрбиешілер ата-аналар |
қаңтар |
әдіскер |
6 |
Мектеп жасына дейінгі балаларды табиғатты аялауға тәрбиелеу
Вирустық инфекциялар және олардың алдын алу |
тәрбиешілер
ата-аналар
|
ақпан |
әдіскер
медбике |
7
|
Сыни тұрғыдан ойлауды қалай дамытуға болады? |
тәрбиешілер ата-аналар |
наурыз
|
әдіскер |
8 |
Балалардағы ішек аурулары! |
ата-аналар
|
сәуір |
медбике |
9 |
Назар аударыңыз – жаз! Қауіпсіздік әліппесі |
ата-аналар
|
мамыр |
әдіскер |
III бөлім.
2023-2024 оқу жылына арналған патриоттық тәрбиелеу бойынша жұмыс жоспары
№ |
Мерзімі |
Іс-шаралар |
Мақсат |
Жауапты |
1 |
қыркүйек |
Әңгімелеу: «Менің Отаным – Қазақстан!», «Мемлекеттік рәміздер» |
Балалардың кіші Отан туралы, Қазақстан елі туралы түсініктерін кеңейту, мемлекеттік тумен таныстыру және т. б. |
барлық топтардың тәрбиешілері |
2 |
қазан |
«Отбасылық әдет-ғұрып» әңгімесі Суреттер байқауы
«Бесікке бөлеу» |
Көне тұрмыстық заттар (бесік, табақ, алаша, сандық, кебеже, текемет т.б.), халық ауыз әдебиеті туралы білімдерін дамыту, ескі отбасылық әдет-ғұрыптар туралы түсініктерін қалыптастыру. Отбасы мүшелеріне деген оң көзқарасты қалыптастыру, оларға деген қамқорлық, сенім, ынтымақ, қауіпсіздік сезімін тәрбиелеу. Патриоттық сезімдерін тәрбиелеу Балаға, оның денсаулығы мен өміріне деген қамқорлық, басқаларға деген ізгі ниетті тәрбиелеу. Рәсімге қатысуға қызығушылықтарын ояту, іс-әрекеттер ретін, олардың мәні мен маңызын білу. |
барлық топтардың тәрбиешілері |
3 |
қараша |
«Қазақ халқының салт-дәстүрлерімен және ұлттық ойындарымен танысу»
«Сүйінші» |
Балаларға қазақ халқының тұрмыс дәстүрлері мен ерекшеліктері туралы түсінік беру. Қазақ ұлттық ойындарымен таныстыру. Қазақстанды мекендеген халықтардың салт-дәстүрлеріне, әдет-ғұрыптарына байланысты патриоттық сезімге тәрбиелеу. Өзгелерге қуаныш сыйлауға деген құлшынысын, ұқыптылығын
тәрбиелеу. |
барлық топтардың тәрбиешілері |
4 |
желтоқсан |
Тәуелсіздік күніне арналған ашық сабақ: «Менің Қазақстаным, гүлдене берсін!» Шығармашылық қызметі: ««Сен, ол, біз - бір еліміз!»!»
|
Балалардың бойында азаматтық пен патриотизм негіздерін қалыптастыру, өз Отаны үшін мақтаныш сезімін, халық дәстүрлерін құрметтеуге тәрбиелеу. |
барлық топтардың тәрбиешілері |
5 |
қаңтар |
«Біз әртүрліміз, біз бірміз, бірақ жеңілмейміз»
«Тұсау кесу»
|
Орыс халық өнері мен қолөнер бұйымдарына қызығушылықты ояту және сүйіспеншілікті тәрбиелеу, қолдың ұсақ моторикасын дамыту, балалардың эстетикалық талғамын, қиялын қалыптастыру, балаларды орыс халқының қолөнері мен дәстүрлерімен таныстыру. Ұлттық мәдениетке, үлкендерге құрметпен қарауға тәрбиелеу. Рәсімнің мағынасын түсіндіріп, жүйелі түрде әрекет етуді үйрету |
барлық топтардың тәрбиешілері |
6 |
ақпан |
«Қазақ халқының тарихы»
«Ат қою» |
Еліміздің тарихымен, қазақ халқының ұлттық киімімен, Қазақстан халықтарының оның ерлік істерімен, халық батырлары, хандары, біздің еліміздің тарихы туралы таныстыру және үйрету. Қазақтың ұлттық киімінің элементтерін ажырата білу: камзол, сәукеле, желетке, тақия, шапан. Үлкенді құрметтеуге, әр адамның есіміне, тұлғасына тәрбиелеу. Рөлдік ойындарда ғұрыптық элементтерді қолдануды ынталандыру. |
барлық топтардың тәрбиешілері |
7 |
наурыз |
«Ауылға саяхат» ойыны «Наурыз мейрамы» ертеңгілігі |
Балаларды туған өлкенің көрікті жерлерімен таныстыру, патриоттық, мақтаныш және құрмет сезімдерін, туған өлкенің табиғатына қамқорлықпен және ұқыпты қарауға тәрбиелеу. |
барлық топтардың тәрбиешілері |
8 |
сәуір |
«Астанаға саяхат» ойын-сауығы
«Атқа мінгізу»
|
Балаларды Қазақстанның астанасы-Астана қаласымен таныстыру. Астананың пайда болу тарихымен таныстыру, Елорданың ең көрікті жерлеріне сырттай саяхат жасау. Азаматтықты қалыптастыру. Отанға деген сүйіспеншілікті, патриоттық сезімді тәрбиелеу. Ұлдарды, үлкендерді сыйлауға, еркелікке тәрбиелеу. |
барлық топтардың тәрбиешілері |
9 |
мамыр |
«Достық шаңырағының астында» атты іс-шара
«Шашу» |
Қазақстанда түрлі ұлт өкілдері бейбітшілік пен келісімде өмір сүретіні туралы түсінік қалыптастыру. Жақын адамдардың мәдениеті мен дәстүрлеріне қызығушылықты дамыту. Ұлтына қарамастан, бір-біріне қамқор болуға тәрбиелеу. Әдетпен танысыңыз. Қазақ халқының ұлттық салт-дәстүріне, қонақжайлылығына қызығушылықтарын арттыру. |
барлық топтардың тәрбиешілері |
IV. Бөлім
Балалар мен қызметкерлердің өмірін қорғау және денсаулығын нығайту бойынша жұмыс.
4.1. Жоспарды іске асыру бойынша №1 қосымша
Мақсаты: балалар мен қызметкерлердің өмірін қорғау және денсаулығын нығайту жөніндегі жұмысты жақсарту, балалардың физикалық дамуын, медициналық-педагогикалық бақылауды жетілдіру.
№ |
іс-шаралар |
мерзімі |
категория |
жауапты |
1 |
Медициналық-педагогикалық бақылау |
қараша, сәуір |
тәрбиеленушілер, ата-аналар, педагогтер |
медбике |
2 |
Ауруды төмендету бойынша жұмыс |
жыл бойы |
тәрбиеленушілер қызметкерлер |
медбике |
3 |
Санитариялық-эпидемиологиялық режимді сақтау |
тұрақты |
тәрбиеленушілер қызметкерлер ата-аналар |
директор әдіскер медбике |
4 |
Емдеу-сауықтыру іс-шаралары |
жыл бойы |
тәрбиелерушілер |
медбике тәрбиешілер |
5 |
Санитарлық-ағарту жұмысы |
жыл бойы |
ата-аналар қызметкерлер |
әдіскер медбике тәрбиеші |
4.2. Дене шынықтыру-сауықтыру іс-шараларының кестесі
Іс-шаралар атауы |
мерзімі |
жауаптылар |
Таңғы жаттығу |
күн сайын |
тәрбиешілер |
Сергіту сәті |
күн сайын сабақтарда |
тәрбиешілер |
Қуаттандыратын гимнастика |
күн сайын |
тәрбиешілер |
Дене шынықтыру сабақтары |
сабақ кестесі бойынша |
тәрбиешілер |
Шынықтыру шаралары |
тұрақты |
тәрбиешілер |
Серуен |
үнемі |
тәрбиешілер |
Спорттық мерекелер, бос уақыт |
жыл бойы |
тәрбиешілер |
4.3. Жол-көлік жарақаттарының алдын алу
жұмыс түрлері |
орындау мерзімі |
жауапты |
Блок 1. Әкімшілік, экономикалық және ұйымдастырушылық жұмыс
|
||
Жол ережелеріне арналған рөлдік ойындардың атрибуттарын жаңарту және толықтыру |
жыл бойы |
тәрбиешілер |
Блок 2. Әдістемелік жұмыс |
||
Жол-көлік жарақаттарының алдын алу мәселелерін талқылау |
педсағат |
әдіскер |
Жол ережелері туралы әдебиеттерге шолу |
бір жыл ішінде |
тәрбиешілер |
Жол ережелерін оқып үйрену бойынша балалармен жұмыс ұйымдастыруды бақылау |
жыл бойы |
психолог, әдіскер |
Жарнамалық акцияларға, жол қозғалысы ережелерінің алдын-алу конкурстарына қатысу, үнпарақтар шығару |
жыл бойы |
тәрбиешілер |
«Назар аударыңыз! Көктем!» консультациясы - ата-аналарға баланың көктемде, көктайғақ кезінде, қар еру кезінде серуендеу ережелері туралы хабарлау |
наурыз |
Медбике әдіскер |
«Жарақат кезіндегі алғашқы көмек»оқытушыларға арналған семинар |
мамыр |
медбике |
Блок 3. Балалармен жұмыс |
||
Балаларға арналған ойын-сауық
|
жыл бойы |
тәрбиешілер |
Балалармен жол қозғалысы ережелері бойынша әңгімелесу - Көше туралы не білесің? - Жолда жүру ережелері - Қала көшелеріндегі автомобильдер - көлік түрлері - Болады, болмайды - Жол көмекшілері - белгілер, бағдаршамдар, жол реттегіші - Абай бол! |
жыл бойы |
тәрбиешілер
|
Жол ережелері бойынша көркем әдебиет оқу
|
жыл бойы |
тәрбиешілер |
Топта және серуендеу аймағында рөлдік ойындар
|
жыл бойы |
топ тәрбиешілері |
4-блок: Ата-аналармен жұмыс |
||
Жол қозғалысы ережелерін насихаттау бойынша кеңестер, әңгімелер, балаларды көлікте тасымалдау ережелері |
жыл бойы |
тәрбиешілер , медбике |
Ата-аналарға жылдың әр мезгілінде жол ережелерін сақтау туралы жадынамалар беру |
жыл бойы |
тәрбиешілер, меңгеруші |
Ата-аналардың балаларға арналған ойын-сауықтарды, сурет байқауларын дайындауға және өткізуге қатысуы |
жыл бойы |
әдіскер, тәрбиешілер |
4.4. Төтенше жағдайларды жою жөніндегі іс-шаралар
№ |
Іс-шаралар |
Мерзімі |
Жауапты |
||
Жеке құраммен жұмыс |
|||||
1 |
Шағын орталық қызметкерлерінің қауіп немесе төтенше жағдайлар кезіндегі іс-әрекеттері туралы нұсқаулық |
тұрақты |
әдіскер, шаруашылық меңгерушісі |
||
2 |
« Объектідегі және оған іргелес аумақтағы қауіптер туралы»нұсқаулық |
қараша |
әдіскер |
||
3 |
«Әуе шабуылы» оқу іс-шарасын өткізу |
жыл бойы |
шаруашылық меңгерушісі, әдіскер |
||
4 |
Алғашқы медициналық көмек |
қаңтар |
медбике |
||
Балалармен жұмыс
|
|||||
1 |
Сабақтар, балалармен өмір қауіпсіздігі туралы әңгімелер |
жыл бойы |
тәрбиешілер
|
||
2 |
Балаларға арналған қойылым |
наурыз |
тәрбиешілер
|
||
3 |
Балаларға арналған ойын-сауық «Ең жылдам, ең батыл!»
|
мамыр - маусым |
тәрбиешілер
|
||
Ата-аналармен жұмыс
|
|||||
1 |
Төтенше жағдайлар жөніндегі кеңес беру бұрышы |
жыл бойы |
тәрбиешілер
|
||
2 |
«Тұрмыстық қауіптер» ата-аналарға арналған сауалнама
|
қаңтар |
тәрбиешілер
|
||
3 |
«Қауіпсіздік техникасының негізгі ережелері» тіршілік қауіпсіздігі бойынша сурет байқауы |
наурыз |
тәрбиешілер
|
||
V бөлім. Оқу-тәрбие жұмысын бақылау және басқару Мақсаты: балаларды оқыту және тәрбие беру жұмысының сапасын қамтамасыз ету |
|||||
ай |
мазмұны |
түрі |
форма |
нәтиже |
мерзімі |
жауапты |
|
Ұйымдастырылған іс-шараларға қатысу |
тақырыптық
|
тура бақылау құжаттар
|
карта бақылау парақтары |
жыл бойы |
мектеп директорының орынбасары әдіскер
|
қыркүйек |
Жаңа оқу жылына байланысты топтағы санитарлық жағдай мен оқу-тәрбие жұмысының дайындығын бақылау
Педагогтардың құжаттарын тексеру |
ескерту
жедел
|
тура бақылау тәрбиешілермен әңгімелесу
|
пед.сағат
|
1-нен 8-не дейін
28-нен 29-на дейін |
әдіскер
|
қазан |
Білім берудің мемлекеттік білім беру стандартына сәйкес мектепке дейінгі жастағы балалардың құзыреттілігін дамыту көрсеткіштерін бағалау (1 кезең )
Білім беру деңгейі және оның мемлекеттік стандартқа сәйкестігі |
бақылау нәтижелері
тақырыптық
|
құжаттар
тура бақылау құжаттар
|
әдістемелік кеңес (қараша)
|
13 қазанға дейін
ай ағымында
|
әдіскер
|
қараша |
Инновациялық технологияларды қолдану
Ата-аналармен жұмыс
|
тақырыптық
ескерту
|
құжаттар тура бақылау құжаттар тура бақылау |
әдістемелік кеңес (қараша)
|
ай ағымында
ай ағымында |
әдіскер
|
желтоқсан |
Мектеп жасына дейінгі балаларды адамгершілік-патриоттық тәрбиелеу бойынша мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының жұмысын ұйымдастыру және тиімділігі
Жаңа жылдық мерекелер кезінде қауіпсіздік шараларын сақтау
|
тақырыптық
шолу |
құжаттар тура бақылау
тура бақылау
|
пед.сағат
|
ай ағымында
30-нан 31-не дейін
|
әдіскер
|
қаңтар |
Денсаулықты сақтайтын технологияларды қолдану
Білім берудің мемлекеттік білім беру стандартына сәйкес мектеп жасына дейінгі балалардың құзыреттілігін дамыту көрсеткіштерін бағалау (2 кезең )
|
тақырыптық
бақылау нәтижелері |
құжаттар тура бақылау
құжаттар
|
педсағат
|
ай ағымында
15-не дейін |
әдіскер
|
ақпан |
Сөйлеуді дамыту жұмыстарының жағдайы
Экологиялық тәрбие бойынша оқу-тәрбие жұмысының жағдайы |
тақырыптық
тақырыптық |
құжаттар тура бақылау
тура бақылау |
әдістемелік кеңес (ақпан) |
ай ағымында
ай ағымында
|
әдіскер
|
наурыз |
Еңбек қызметі
Шығармашылық ұйымдастырылған іс-әрекетте дәстүрлі емес әдістер мен технологияларды қолдану |
шолу
тақырыптық |
тура бақылау құжаттар
тура бақылау |
педсағат
|
ай ағымында
ай ағымында |
әдіскер
|
сәуір |
Серуендер ұйымдастыру
Танымдық зерттеу және эксперименттік іс-әрекетті ұйымдастыру бойынша балалармен жұмыстың жағдайы |
жедел
тақырыптық |
құжаттар тура бақылау
құжаттар тура бақылау
|
педсағат
|
ай ағымында |
әдіскер |
мамыр |
Педагогтар қызметінің мониторингі. Мемлекеттік білім беру стандартына сәйкес мектеп жасына дейінгі балалардың құзыреттілігін дамыту көрсеткіштерін бағалау (3 кезең)
|
қорытынды |
құжаттар тура бақылау тәрбиешілермен әңгімелесу |
педагогикалық кеңес (мамыр) |
ай ағымында |
әдіскер |
VI бөлім. Жобалық және үйірме іс-шаралары
№ |
атауы |
саны / мерзімі |
жауапты |
1 |
Үйірме "Карамелька" (хореография) |
дүйсенбі, сәрсенбі |
Пронина А.В.Каракоз О.
|
2 |
Үйірме: «Жас зерттеуші» (ересектер ш/т) |
бейсенбі |
Светличная Т.А. |
3 |
Жоба: «Біз салауатты өмір салты үшін» |
қысқа мерзімді (сәуір-мамыр) |
Светличная Т.А. |
4 |
Жоба: «Жануарлар әлемі» |
ұзақ мерзімді (қыркүйек-мамыр) |
Шәпи Альмира |
5 |
Жоба: «Балалардың ұсақ моторикасын дамыту стратегиясын әзірлеу» (кіші ш/т) |
ұзақ мерзімді (қыркүйек-мамыр) |
Костылева Л.В. |
6 |
Жоба: «Кіші жасына дейінгі балалардың мәдени-гигиеналық дағдылары» |
ұзақ мерзімді (қыркүйек-мамыр) |
Фризин Е.П. |
VII. Ата-аналармен жұмыс
Мақсаты: ата-аналардың педагогикалық мәдениетін арттыру, педагогикалық ұжымның алдында тұрған мәселелерді бірлесіп шешуге үйрету.
№ |
іс-шаралар |
мерзімі |
жауапты |
1 |
Ата-аналармен жеке әңгімелесу, консультациялар Көрмелер, байқаулар, челендж |
ай ағымында |
директор, әдіскер, педагогтер |
2 |
№1 ата-аналар жиналысы Тақырыбы: «Оқу жылының басталуы – өмірдегі жаңа кезеңнің басы» Мақсаты: Ата-аналарды жаңа оқу жылының міндеттерімен, күнделікті жұмыс тәртібімен таныстыру. Оқушылардың ата-аналарымен серіктестік орнату 1. Сөз сөйлеу: «Балаларды мектепке дейінгі тәрбие мен оқытудың сапасын қамтамасыз етудегі заманауи тәсілдер». 2023-2024 оқу жылына арналған жұмыс жоспарымен таныстыру. 2. Семинар: «Балалар ойындары еліне саяхат» 3. Шағын орталықтағы тамақтандыру. 4. Ата-аналар комитетінің есебі және сайлауы 5. Ұйымдастыру мәселелері |
қыркүйек
|
әдіскер
әдіскер
Крымкина Н.А.
барлық қатысушылар |
3 |
№2 ата-аналар жиналысы . Тақырыбы: «Жаңа жыл қарсаңында» 1. Ата-аналармен психологиялық тренинг. 2. Мастер-класс: «Липучки арқылы ойындар жасау» 3. Ұйымдастыру мәселелері. |
қараша |
әдіскер
тәрбиеші Костылева Л.В. барлық қатысушылар |
4 |
№3 ата-аналар жиналысы . Тақырыбы: «Идеялар мен инновациялар» 1. «ТРИЗ-технология» тақырыбы бойынша «Миға шабуыл» іскерлік ойыны (жаттығу элементтерімен) 2. Семинар: «Ұсақ моторикасын дамыту арқылы балалардың сөйлеу тілін дамыту» 3. Ұйымдастыру мәселелері. |
ақпан |
әдіскер
тәрбиеші Костылева Л.В.
барлық қатысушылар |
5 |
№ 4 ата-аналар жиналысы
1. Біздің балалар бір жыл ішінде не үйренді, сауалнама мен балаларды тексеру нәтижелері. 2. Бір жыл ішіндегі балалардың тамақтануы мен денсаулығы туралы есеп 3. Дискуссия: «Жазғы жұмыс режиміне көшу» Жазғы сауықтыру жұмыс жоспарын қарастыру және қабылдау 4. Ұйымдастырушылық мәселелер. |
мамыр |
тәрбиешілер
медбике
директор, әдіскер
барлық қатысушылар барлық қатысушылар
|
7.1 Ата-аналар комитетінің жұмыс жоспары
№ |
мазмұны |
мерзімі |
жауапты
|
|
1. Педагогикалық комиссия |
||||
1
|
2023-2024 жылдарға арналған жұмыс жоспарын түзету және құрастыру 2023-2024 жылына арналған жұмыс жоспарын бекіту |
қыркүйек |
меңгеруші ата-аналар комитетінің төрайымы комиссия мүшелері |
|
2 |
Ата-аналарға арналған стендті жүйелі түрде жаңарту б) қабылдау бөлмесіндегі бұрыштарды рәсімдеу |
жыл бойы
|
әкімшілік
комиссия мүшелері |
|
3 |
Топтағы тәрбие жұмысының жай-күйімен жүйелі танысу: а) тәрбиешілердің балалармен жұмысы туралы ата-аналарға ақпарат беру б) ата-аналарға кеңес беру |
жыл бойы
жыл ағымында айына 1 рет
|
комиссия мүшелері
комиссия мүшелері
|
|
4 |
Тәрбиешілерге балалар кештерін ұйымдастыруға және өткізуге жүйелі түрде көмек көрсету |
жыл бойы |
комиссия мүшелері |
|
5 |
Ата-аналарға арналған Ашық есік күнін ұйымдастыруға қатысу |
жыл бойы |
комиссия мүшелері |
|
6 |
Жазғы сауықтыру маусымына арналған бақша учаскесін жобалау бойынша ата-аналардың жұмысын ұйымдастыру |
мамыр |
комиссия мүшелері |
|
7 |
Көрмелерді ұйымдастыруға қатысу |
жыл бойы |
комиссия мүшелері төрайымы |
|
8 |
Ата-аналар комитетінің педагогикалық комиссиясының жұмысы туралы есеп |
қыркүйек |
комиссия мүшелері, төрайымы |
|
2. Шаруашылық комиссиясы |
||||
1 |
Топтың, ұйықтайтын бөлменің, тамақтану блогының санитарлық жағдайын бақылауға жүйелі түрде қатысу |
жыл бойы(тоқсанына 1 рет ) |
комиссия мүшелері |
|
2 |
Балаларды күтіп-бағу үшін ата-аналардың уақытылы төлемдерін бақылау |
бір жыл ішінде |
комиссия мүшелері |
|
3 |
Ата-аналар комитетінің экономикалық комиссиясының жұмысы туралы есеп |
мамыр |
комиссия мүшелері, төрайымы |
|
VIII. Балалармен жаппай іс-шаралар
№ |
тақырыбы |
мерзімі |
жауапты |
1 |
Сайыс: «Күзгі қолөнер» |
қыркүйек |
тәрбиешілер ата-аналар |
2 |
Қазақ тіліне арналған бір аптасы |
қыркүйек |
барлық топтардың тәрбиешілері, мекткпалыд даярлық топтардың тәрбиешілері |
3 |
Ойын сауық: «Алтын күзге бару!» |
қазан |
пед.ұжым
|
4 |
Кіріктірілген ұйымдастырылған іс-әрекет: «Табиғатты бірге аялайық!» |
қараша |
Светличная Т.А. |
5 |
Кешенді ұйымдастырылған іс-әрекет: «Гүлдей бер Қазақстаным!» (Тәуелсіздік күніне арналған) |
желтоқсан |
Боранбаева А.А. |
6 |
Ойын сауық: «Жаңа жылдық өзгерістер!» |
желтоқсан |
пед.ұжым |
7 |
Қолөнер сайысы: «Қыс ғажайыптары» |
қаңтар |
тәрбиешілер ата-аналар |
8 |
Ашық сабақ: «Музыка еліне саяхат» |
қаңтар |
Кравченко Е.А. |
9 |
Біріктірілген ұйымдастырылған іс-әрекет: «Көңілді саусақтар» |
ақпан |
Костылева Л.В. |
10 |
Ертеңгілік: «Әжелер мен аналар мерекесі!» |
наурыз |
пед.ұжым |
11 |
Ертеңгілік: « Көктем мерекесі - Наурыз!» |
наурыз |
пед.ұжым |
12
|
Өзін-өзі тәрбиелеу тақырыбы бойынша ұйымдастырылған іс-әрекет (интеграция) |
сәуір |
барлық топтардың тәрбиешілері |
13 |
Сурет байқауы: «Жеңіс күні» |
мамыр |
барлық топтардың тәрбиешілері |
14 |
Ойын сауық: «Қош бол, балабақша!» |
мамыр |
пед.ұжым
|
15 |
Спорттық мереке: « Әкем, анам және мен - тату отбасымыз!» (Балаларды қорғау күніне арналған) |
маусым |
пед.ұжым |
IX бөлім.
Өндірістік жиналыстар
№ |
тақырып |
мерзімі |
жауапты |
1 |
1. Жаңа оқу жылына дайындық туралы. |
қыркүйек
|
әдіскер
директор
әдіскер
шаруашылық меңгерушісі
|
2 |
1. Жедел респираторлық инфекциялар мен тұмаудың алдын алу 2. Балабақшада тамақтануды ұйымдастыру Нұсқаулық: Жаңа жылдық мерекелер кезінде өрт қауіпсіздігі техникасын сақтау
|
желтоқсан
|
медбике
әдіскер медбике
шаруашылық меңгерушісі
|
3 |
1. Презентация: «Тұрғын үйдегі өрттердің шығу себебі және өрт қауіпсіздігі шаралары». 2. Мектепке дейінгі білім беру мекемесінің санитарлық жағдайы туралы. Туберкулез және ПБ ережелерін, балаларға арналған салауатты өмір салты бойынша нұсқаулықтарды сақтау. Еңбекті қорғау нұсқауларын орындау. Нұсқаулық: Төтенше жағдайлар мен лаңкестік қауіп-қатер кезіндегі өзін-өзі ұстау ережелері |
ақпан
|
әдіскер
әдіскер
шаруашылық меңгерушісі
|
4 |
1.Жаз мезгіліндегі жұмысты ұйымдастыру 2. Абаттандыру. Сенбіліктер ұйымдастыру. 3. Балалардың аурушаңдығын талдау.
Нұсқаулық: - балалардың өмірі мен денсаулығын қорғауды ұйымдастыру туралы (денсаулық жолдары) - балалардың улануының алдын алу туралы - ішек және жұқпалы аурулардың алдын алу шаралары туралы
|
мамыр
|
директор, әдікер
шаруашылық меңгерушісі
медбике
|